دوست عزیز می توانید به جای مطالعه این متن فایل صوتی آنرا به صورت پادکست گوش دهید :
 

گیت کنترل تردد شیشه ای

امروزه امنیت در سازمان‌های اداری و تجاری یک اصل مهم و حائز اهمیت است. یکی از روش‌های تأمین امنیت بیشتر سازمان‌ها و ارگان‌ها استفاده از گیت کنترل تردد است. گیت‌های کنترل تردد انواع مختلفی دارند که گیت کنترل تردد شیشه‌ای یکی از انواع بسیار پر کاربرد آن است. در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی و بیان و مزایای گیت‌های کنترل تردد، ویژگی‌های گیت کنترل تردد شیشه‌ای را نیز مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مزایای گیت‌های کنترل تردد

استفاده از گیت‌های کنترل تردد در سازمان‌ها و ادارات مزایای متفاوتی دارد که افزایش امنیت اصلی‌ترین مزیت آن است. در واقع یکی از دلایل اصلی استفاده‌ از گیت‌های کنترل تردد، افزایش امنیت سازمان‌ها و ادارات است.
ایجاد نظم یکی دیگر از دلایل استفاده از گیت‌های کنترل تردد است. در ادارات با توجه به تعداد کارمندان و مراجعین زیادی که تردد دارند، نظم در عبور و مرور یکی از ارکان اصلی است. در برخی موارد لازم است اطلاعات مراجعین در هنگام ورود به یک اداره و یا سازمان ثبت و نگهداری شود که استفاده از گیت‌های کنترل تردد به این امر کمک بسیاری می‌کند.
در هنگام ازدحام جمعیت استفاده از گیت موجب می‌شود عبور افراد به صورت تک به تک انجام شود و دوربین‌ها نظارتی بتوانند تردد کننده ها را ثبت نمایند.

گیت کنترل تردد شیشه‌ای

گیت کنترل تردد شیشه‌ای که به نام گیت مترویی نیز شناخته می شود یکی از انواع پرکاربرد گیت‌های کنترل تردد می باشد که جنس موانع آن شیشه‌ای است. در این نوع گیت، ابتدا باید فرمان باز شدن موانع صادر شود تا موانع شیشه‌ای کنار بروند و کاربر بتواند عبور کند. فرمان باز شدن گیت کنترل تردد شیشه‌ای می‌تواند هم از طریق مسئول انتظامات و هم از طریق دستگاه حضور و غیاب و یا دستگاه های کنترل تردد (کارت، اثر انگشت و یا چهره) صادر شود. پس از این که فرمان عبور برای گیت کنترل تردد شیشه‌ای صادر شد، برای مدت معینی موانع شیشه‌ای کنار می‌روند تا کاربر عبور کند. کاربر باید در زمانی مشخص از گیت عبور کند در غیر این صورت موانع مجدداً بسته خواهد شد.

انواع گیت کنترل تردد شیشه‌ای

گیت کنترل تردد شیشه‌ای به دو نوع مختلف مدل کناری و مدل میانی تقسیم بندی می‌شوند. اما تفاوت این دو نوع گیت چیست؟ گیت‌های مدل کناری فقط یک مانع شیشه‌ای در یکی از طرفین گیت دارند در حالی که گیت کنترل تردد شیشه‌ای میانی دارای دو عدد مانع شیشه‌ای در طرفین گیت است. با توجه به موقعیت مکان و تعداد راهروهای عبور مورد نیاز، از آن‌ها استفاده می‌شود. برای مثال برای یک راهرو نیاز به دو دستگاه گیت مدل کناری وجود دارد و برای دو راهرو دو عدد گیت کناری برای طرفین و یک عدد گیت میانی برای وسط مورد نیاز می باشد.